Przyrost masy ciała u mężczyzn może być jednym z objawów niskiego poziomu testosteronu

Oznacza to, że złożone preparaty mogą nie być dokładne. „To kompletna niewiadoma bez regulacji, więc zdecydowanie odradzamy to. Jeśli kobieta stosuje niewielką dawkę preparatu dla mężczyzn, przynajmniej wiemy, jak ten preparat został opracowany i jak działa konsekwentnie” – wyjaśnia Davis.

POWIĄZANE: Dzika historia kobiecej terapii hormonalnej

Konsensus to dobry model przyszłości medycyny

Ostatecznie Davis ma nadzieję, że to konkretne oświadczenie posłuży jako pozytywny przykład tego, jak międzynarodowe grupy medyczne mogą się spotykać, aby uzgodnić kwestie i zasady praktyki w celu zmniejszenia zamieszania. Mówi: „Myślę, że to bardzo ważne. Pokazuje, że ludzie mogą ze sobą współpracować, jeśli wierzą w taką potrzebę. ”

Zapisz się na nasz biuletyn o zdrowiu kobiet!

Najnowsze informacje na temat zdrowia kobiet

Aby poprawić swoje życie seksualne, spróbuj lepiej spać

Nowe badanie potwierdza, że ​​dysfunkcje seksualne u kobiet w średnim wieku są powiązane ze słabą jakością snu.

Meryl Davids Landau21 kwietnia 2021

Objawy nadciśnienia często mylone z menopauzą u kobiet w średnim wieku

Jedna na dwie kobiety może rozwinąć nadciśnienie lub wysokie ciśnienie krwi przed 60 rokiem życia. Jednak grupa europejskich lekarzy ostrzega, że ​​wiele z tych kobiet może tęsknić. . .

Lisa Rapaport 15 marca 2021

Dieta bogata w błonnik może pomóc obniżyć ryzyko depresji

Nowe badania sugerują, że dieta bogata w błonnik owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych może promować dobre samopoczucie psychiczne u kobiet.

Autor: Becky Upham, 12 stycznia 2021 r

Migrena: Czego Twój lekarz nie wie

Nowe odkrycia sugerują, że lekarze leczący kobiety mają znaczne luki w wiedzy, które mogą zagrozić opiece nad tym wyniszczającym schorzeniem.

By Stacey Colino8 stycznia 2021

Badanie bada obiecujące nowe podejście do leczenia przedmiesiączkowego zaburzenia dysforycznego (PMDD)

We wstępnych badaniach szwedzcy naukowcy odkryli, że lek blokujący progesteron przynosi ulgę.

Autor: Meryl Davids Landau11 grudnia 2020 r.

Tabletki antykoncepcyjne mogą zmniejszać ryzyko ciężkiej astmy

Nowe badanie wykazało, że przyjmowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych może mieć niewielki wpływ ochronny na ciężkie przypadki astmy u kobiet w wieku rozrodczym.

Autor: Cathy Garrard23 listopada 2020

Ciąża, poród i poród są bardziej niebezpieczne w USA w porównaniu z innymi krajami, wynika z badań

Jako potencjalne przyczyny wymieniono brak świadczeniodawców opieki położniczej i brak gwarantowanego urlopu macierzyńskiego.

Autor: Becky Upham18 listopada 2020

Seks i popęd seksualny w wieku średnim: wiadomości z NAMS 2020

To, w jaki sposób kobiety cenią seks w miarę starzenia się i dlaczego terapie obniżające libido nie są dostępne, były jednymi z tematów poruszanych na dorocznym spotkaniu poświęconym menopauzie.

Autor: Becky Upham 2 października 2020 r.

5 rzeczy, które należy wiedzieć o przepisach dotyczących kontroli urodzeń tego lata

Sąd Najwyższy orzekł, że pracodawcy mogą odmówić objęcia kontrolą urodzeń zgodnie z ustawą o przystępnej cenie, jeśli mają charakter religijny lub moralny. . .

Autor: Cheryl Alkon17 lipca 2020 r.

Monitorowanie ruchów w macicy może pomóc w zapobieganiu martwym urodzeniom

Program profilaktyczny Count the Kicks może oszczędzić niektórym rodzinom utraty ciąży w późnym okresie ciąży.

Autor: Shari Roan 2 lipca 2020 r."

Brak snu, leki przeciw wypadaniu włosów, narkotyczne środki przeciwbólowe i nadwaga mogą wpływać na poziom testosteronu. Jamie Grill/Corbis; Marka Weissa/Corbisa; Chris Ryan/; Nico De Pasquale/

Jeśli martwisz się niskim poziomem testosteronu, spójrz na swoje codzienne nawyki i sposób życia. Mogą przyczynić się do spadku.

Twój lekarz może zlecić badanie krwi, aby sprawdzić poziom testosteronu, jeśli podejrzewasz, że jest niski.

Według doktora medycyny Ghandi Saadeha, specjalisty od chorób wewnętrznych i endokrynologii w Sentara Medical Group w Kempsville w stanie Wirginia, poziom testosteronu jest zwykle związany z wiekiem i sprawnością fizyczną. Ale twój lekarz prawdopodobnie zapyta również o twój styl życia, aby dowiedzieć się, co jeszcze może się wydarzyć.

Oto kilka sposobów, w jakie możesz obniżać poziom testosteronu, nawet o tym nie wiedząc:

1. Nadwaga. „Wielkość talii ma znacznie większy wpływ na testosteron niż starzenie się," mówi endokrynolog Frances Hayes, MD, adiunkt medycyny w Harvard Medical School w Bostonie. "Nie możemy spowolnić starzenia, ale możemy zapobiec przybieraniu na wadze. " Według Towarzystwa Endokrynologicznego nadwaga może utrzymywać niski poziom testosteronu. Według badań opublikowanych w lipcu 2014 r. w Journal of Diabetes and Obesity, mężczyźni otyli i z nadwagą widzą największą poprawę poziomu testosteronu, jeśli schudną dzięki połączeniu ćwiczeń i diety o ograniczonej kaloryczności. Staraj się stracić co najmniej 15 procent swojej wagi – ilość, która powoduje znaczny wzrost testosteronu, zgodnie z wynikami Europejskiego Badania Starzenia się Mężczyzn, które obserwowało ponad 2000 mężczyzn w wieku 40 lat i starszych przez około cztery lata. Wyniki zostały opublikowane w European Journal of Endocrinology z lutego 2013 r.

2. Siedzenie dookoła. Brak aktywności fizycznej może również obniżyć poziom testosteronu. Kiedy naukowcy przeprowadzili 12-tygodniowy program ćwiczeń, w którym 30 młodych mężczyzn prowadzących siedzący tryb życia uczestniczyło w 12-tygodniowym programie ćwiczeń, odkryli, że poziom testosteronu uczestników wzrósł, jak wynika z badania opublikowanego w kwietniu-czerwcu 2014 r. Indian Journal of Physiology and Pharmacology. Oprócz utraty wagi, z ćwiczeniami "mężczyźni mogą zauważyć poprawę testosteronu, gęstości kości, pamięci, płodności, zdrowia serca i zdrowia seksualnego, a także nastroju” – mówi dr Ryan P. Smith, urolog z Systemu Zdrowia Uniwersytetu Wirginii w Charlottesville w stanie Wirginia.

3. Stosowanie narkotycznych leków przeciwbólowych. „Ciągłe stosowanie narkotycznych środków przeciwbólowych może powodować niski poziom testosteronu” – mówi dr Saadeh. Artykuł przeglądowy w Journal of Opioid Management z maja-czerwca 2015 r. wykazał silny związek między długotrwałym stosowaniem narkotycznych leków przeciwbólowych a hipogonadyzmem, ale ostrzegał, że naukowcy nie wiedzą jeszcze, czy istnieje związek między przewlekłym leczeniem bólu a niskim testosteronem. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak przestać używać tych leków, radzi Saadeh.

POWIĄZANE: 6 najlepszych produktów spożywczych dla zdrowia mężczyzn

4. Stosowanie sterydów anabolicznych. „Stosowanie sterydów anabolicznych w kulturystyce spowoduje, że jądra zatrzymają produkcję testosteronu” – mówi Saadeh. „Może to być trwałe, nawet po odstawieniu tych leków. „Kiedy badacze porównywali ciężarowców, którzy stosowali sterydy anaboliczno-androgenne, z ciężarowcami, którzy ich nie stosowali, stwierdzili zwiększone ryzyko niskiego poziomu testosteronu, nawet po tym, jak ciężarowcy przestali używać sterydów, zgodnie z badaniami w czasopiśmie Addiction z maja 2015 r. Upewnij się, że poinformujesz swojego lekarza, jeśli teraz używasz lub kiedykolwiek używałeś sterydów w kulturystyce.

5. Stosowanie leków przeciw wypadaniu włosów. „Niektóre leki na wypadanie włosów, takie jak Propecia (finasteryd), blokują konwersję testosteronu do innych aktywnych metabolitów i mogą powodować niskie libido i funkcje seksualne” – mówi Saadeh. Niektóre osoby doświadczają uporczywych objawów, takich jak dysfunkcja seksualna i depresja po zastosowaniu finasterydu, prawdopodobnie z powodu wpływu leku na testosteron i inne hormony w organizmie, zgodnie z badaniami z lutego 2015 r. w The Journal of Steroid Biochemistry & Biologia molekularna.

6. Brak wystarczającej ilości snu. „Zaburzenia snu mają tendencję do obniżania poziomu testosteronu i istnieje związek między obturacyjnym bezdechem sennym [a niskim testosteronem]” – mówi dr Hayes. Przegląd badań podkreśla skomplikowany związek między nadwagą, zaburzeniami snu i niskim testosteronem, a także analizuje zalecenie, aby mężczyźni zarówno tracili na wadze, jak i używali urządzenia CPAP do korygowania bezdechu sennego. Badanie zostało opublikowane w czerwcu 2014 r. w czasopiśmie Current Opinion in Endocrinology, Diabetes and Obesity.

Podczas gdy naukowcy rozwiązują to wszystko, posłuchaj rady Saadeh: „Ważny jest normalny cykl snu. „Staraj się trzymać regularnego cyklu snu i czuwania i mieć dużo dobrej jakości snu. Jeśli Ty lub Twój partner podejrzewacie, że cierpicie na bezdech senny, stan, w którym w nocy na krótko przestajecie oddychać, porozmawiajcie ze swoim lekarzem.

Zapisz się na nasz biuletyn o zdrowiu mężczyzn!

Najnowszy niski poziom testosteronu

Niski poziom testosteronu i sen

Jeśli nie śpisz wystarczająco dużo, możesz obniżać poziom testosteronu. Dowiedz się, jak lepiej spać, aby poprawić poziom testosteronu.

Madeline R. Vann, MPHA 19 sierpnia 2015 r.

6 wskazówek dotyczących utraty wagi dla mężczyzn z niskim testosteronem

Mężczyźni z nadmiernymi kilogramami mogą narażać się na niski poziom testosteronu. Te wskazówki dotyczące odchudzania mogą pomóc naturalnie zwiększyć poziom testosteronu. . . .

Regina Boyle Wheeler 19 sierpnia 2015 r.

Monitorowanie zdrowia podczas przyjmowania zamienników testosteronu

Terapia zastępcza testosteronem może wiązać się z wieloma potencjalnymi skutkami ubocznymi. Oto, na co należy zwrócić uwagę podczas przyjmowania substytutu testosteronu. . .

Beth W. Orenstein 19 sierpnia 2015 r.

Jak niski poziom testosteronu wpływa na płodność

Niski poziom testosteronu może skutkować niską produkcją plemników, ale zastąpienie hormonów również może na to wpłynąć. Rozważ te kroki, aby zwiększyć płodność.

Beth W. Orenstein 19 sierpnia 2015 r.

6 dziwnych znaków ostrzegawczych niskiego poziomu testosteronu

Niska T wpływa na całe Twoje ciało. Zmiany w pamięci, suchość skóry i zawał serca mogą być oznakami niskiego poziomu testosteronu.

Madeline R. Vann, MPH, 31 lipca 2015 r.

Niski poziom testosteronu i masy mięśniowej

Testosteron pomaga budować mięśnie, a niski poziom testosteronu może powodować utratę masy mięśniowej. Oto wskazówki, jak utrzymać mięśnie i uniknąć osłabienia spowodowanego niskim testosteronem. . .

Autor: Chris Iliades, MDA, 8 kwietnia 2014 r.

Bitwa o Ardeny: niski T i kontrola wagi

Masz problem ze zrzuceniem wagi, a mimo to nie masz energii na trening? Przyrost masy ciała u mężczyzn może być jednym z objawów niskiego poziomu testosteronu. Oto jak schudnąć. . .

Elizabeth Shimer Bowers 18 lutego 2014 r.

Młodszy niż 50 lat? Tak, możesz mieć niski poziom testosteronu

Dowiedz się, dlaczego u młodszych mężczyzn mogą wystąpić objawy niskiego poziomu testosteronu, takie jak zmęczenie i niskie libido.

Elizabeth Shimer Bowers 18 lutego 2014 r.

Jak zwalczyć objawy niskiego poziomu testosteronu?

Od niskiego popędu seksualnego po wahania nastroju, niski poziom testosteronu może powodować wiele objawów, nie wszystkie seksualne. Dowiedz się więcej o niskim poziomie testosteronu u mężczyzn. . . .

Autor: Wyatt Myers, 5 kwietnia 2013 r.

Czy pigułki są najlepszym rozwiązaniem na przerost prostaty?

Dostarczone przez Teleflex Interwencyjna Urologia

Do 15 kwietnia 2021 r. Treści reklamowe sponsorowane"

Thinkstock

Niski poziom testosteronu może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych, a dla niektórych mężczyzn odpowiedzią jest terapia zastępcza testosteronem (TRT). Ale samo leczenie może powodować również inne problemy zdrowotne.

Słaby popęd seksualny, słabsze i mniej erekcji, przyrost masy ciała, letarg i depresja mogą wynikać z nienormalnie niskiego poziomu testosteronu. Według Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego (AUA) około czterech na dziesięciu mężczyzn w wieku powyżej 45 lat, dwóch na dziesięciu w wieku powyżej 60 lat i trzech na dziesięciu w wieku powyżej 70 lat może mieć niski poziom testosteronu.

Jeśli okaże się, że niski poziom testosteronu jest jedyną przyczyną twoich objawów, lekarz może przepisać TRT, która występuje w różnych postaciach, w tym żelu do skóry, plastrów lub zastrzyków. TRT może pomóc przywrócić poziom testosteronu do normalnego zakresu i złagodzić objawy. Ale zanim zaczniesz TRT, ty i twój lekarz powinniście omówić możliwe skutki uboczne.

„Jak w przypadku każdego leku, zawsze jest równowaga — czy odnosisz korzyści z leczenia w porównaniu z efektami ubocznymi?” mówi Suzanne Kavic, MD, endokrynolog reprodukcyjny w Loyola Medicine w Chicago.

Możliwe skutki uboczne terapii zastępczej testosteronem

TRT może powodować trądzik, tkliwość piersi i niską liczbę plemników, mówi dr Jay Simhan, urolog z Einstein Healthcare Network w Filadelfii. Może również powodować potencjalnie poważne skutki uboczne, w tym:

Wysoka liczba czerwonych krwinek. „Może to być dość poważne, ponieważ wraz ze wzrostem liczby czerwonych krwinek twoja krew staje się gęstsza, a zatem bardziej podatna na krzepnięcie” – mówi dr Harris Nagler, emerytowany przewodniczący Wydziału Urologii Sol and Margaret Berger i profesor urologii na Icahn School of Medicine w Mount Sinai w Nowym Jorku. „Istnieje ryzyko zakrzepicy i zakrzepów krwi, które mogą wpływać na serce, płuca lub mózg” – mówi. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak często potrzebujesz badań krwi, aby sprawdzić poziom czerwonych krwinek.

Zatrzymanie płynów w stopach lub kostkach. Jest to szczególnie problem dla mężczyzn z wysokim ciśnieniem krwi lub zastoinową niewydolnością serca, ponieważ obrzęk może pogorszyć te stany, mówi dr Simhan. Obrzęk nóg i kostek może również wskazywać na zakrzep. Powiadom swojego lekarza, jeśli zauważysz obrzęk.

bezdech senny. Przyjmowanie testosteronu może powodować lub pogarszać bezdech senny, stan, w którym często przestajesz oddychać na krótkie okresy podczas snu, mówi Simhan. Według American Sleep Apnea Association bezdech senny może prowadzić do nadciśnienia i chorób układu krążenia. Ponadto, jeśli Twój sen jest stale przerywany, możesz być nadmiernie zmęczony w pracy lub podczas jazdy, zwiększając ryzyko wypadku.

Choroba sercowo-naczyniowa. Związek między TRT a chorobami serca jest wciąż badany. Badanie opublikowane w listopadzie 2013 r. w Journal of American Medical Association z udziałem weteranów wykazało, że osoby przyjmujące TRT zwiększyły swoje szanse na zawał serca lub udar.

Jednak weterani biorący udział w badaniu mieli historię chorób serca i nie jest jasne, czy wyniki będą dotyczyć zdrowszych mężczyzn. Dlatego „wyrażono obawy dotyczące tego badania” – mówi Nagler. „Niemniej jednak, dopóki nie zostanie udowodnione, że tak nie jest, należy wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o przepisaniu testosteronu. ”

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z oznak i objawów zawału serca lub udaru mózgu i natychmiast uzyskać pomoc medyczną, jeśli wystąpi którykolwiek z nich. Obejmują one:

Ból w klatce piersiowej Trudności w oddychaniu lub duszność Uczucie osłabienia w części lub boku ciała Bełkotanie mowy

Wzrost prostaty. TRT może również stymulować wzrost komórek prostaty. Jeśli masz już powiększoną prostatę lub krew w moczu, przyjmowanie testosteronu może pogorszyć te problemy. Powiększona prostata może prowadzić do częstego oddawania moczu, więc porozmawiaj z lekarzem, jeśli stwierdzisz, że częściej chodzisz.

Według AUA nie ma dowodów na to, że TRT może zwiększyć szanse człowieka na zachorowanie na raka prostaty, ale według AUA potrzebne są dalsze badania w tym obszarze.

Aby być bezpiecznym, jeśli bierzesz testosteron, porozmawiaj z lekarzem o tym, jak często powinieneś mieć badania prostaty i badać krew pod kątem antygenu specyficznego dla prostaty (PSA), aby sprawdzić, czy nie ma raka prostaty diabetins max allegro, mówi Nagler.

Ryzyko kontra korzyści z terapii zastępczej testosteronem

Hormony zwykle działają, jeśli przyjmujesz je prawidłowo, mówi dr Kavic. Ale TRT nie działa dla wszystkich. Niektórzy mężczyźni odczują korzyści i będą mieli niewiele lub możliwych do opanowania skutków ubocznych, podczas gdy inni mogą odnieść niewielkie korzyści lub doświadczyć poważniejszych skutków ubocznych.

Kavic mówi, że ważne jest, aby współpracować z lekarzem, aby monitorować skutki uboczne i testować poziom testosteronu, aby upewnić się, że odnosisz korzyści z leczenia. W pierwszym roku leczenia większość mężczyzn powinna co trzy miesiące odwiedzać lekarza, aby sprawdzić poziom krwi i testosteronu.