Więc teraz mamy kolejny poddział chiropraktyki.

Główny autor, Lance Unglesby, praktykujący Terapeutyczny Dotyk na poziomie IIB, szacuje, że każdego roku od trzech do czterech tysięcy ludzi i zwierząt zostaje rannych z rąk słabo wyszkolonych praktykujących Reiki.

Mittensby J. Ticklepaws III, pokazane tutaj zaledwie kilka sekund przed katastrofalną niewydolnością krążeniowo-oddechową podczas nieudanej sesji weterynaryjnej Reiki

„Wiele z tych zgonów ma miejsce w lipcu, kiedy nowi stażyści Reiki rozpoczynają programy w całym kraju” – wyjaśnia Unglesby. „Ludzie chodzą do uzdrowiciela oczekując uzdrowienia. To kryzys i trzeba coś z tym zrobić”.

W raporcie przedstawiono 10-letniego chłopca z Luizjany, Timmy’ego C., chłopca, którego życie zostało tragicznie skrócone, kiedy przywieziono go do ośrodka szkoleniowego Reiki w celu pomocy w radzeniu sobie z ADHD, które zostało zdiagnozowane wcześniej w tym tygodniu przez kobietę, która ścina włosy. Matka Timmy’ego opisuje z przerażającymi szczegółami, jak sprawy zmieniły się z cudu w chaos.

Mieliśmy kupon na darmową sesję i pomyślałem, że nie zaszkodzi, i na początku wydawało się, że działa. Student medytował, a następnie położył ręce na ciele Timmy’ego. To było tak, jakby w jego oczach zapaliło się światło i mogłem po prostu powiedzieć, że powracała mu zdolność koncentracji. Ale coś poszło nie tak. Słyszałem, jak uczeń Reiki mamrocze coś o tym, jak to się nie powinno dziać. Wezwał pomoc i dwóch Mistrzów Nauczycieli wpadło do środka, ale było już za późno.

Dopiero po przeprowadzeniu pełnej alternatywnej autopsji medycznej pojawiło się wyjaśnienie śmierci Timmy’ego. Koroner parafialny Frank Grimes DC, który przeprowadzał badanie w podziemiach swojej kliniki, wykrył kilka podwichnięć kręgów i odrobiny zmęczenia nadnerczy, ale prawdziwa przyczyna śmierci stała się oczywista dopiero, gdy podłączył Timmy’ego do elektro-skanowania śródmiąższowego ( EIS) i stwierdzono całkowity brak rezonansu. „Gdybyście zapytali mnie, co go zabiło przed egzaminem, bezwzględnie powiedziałbym, że musi to być zespół ostrego, ciężkiego podwichnięcia, ponieważ jest to przyczyną 99% zgonów nieurazowych. Ale Timmy był jednym z tych na milion przypadków”.

To, co odkrył dr Grimes, pozwoliło mu poskładać ostatnie chwile Timmy’ego. Podczas sesji terapii Reiki, praktykujący wysyła własną zdrową energię do pacjenta w celu skorygowania braku równowagi. Niestety normalny przepływ energii odwrócił się podczas sesji Timmy’ego. Chociaż dobrze rozpoznana komplikacja, na którą opracowano środki zaradcze, takie jak odliczanie od dziesięciu do tyłu lub krzyżowanie dużego i drugiego palca stopy dominującej, niewykwalifikowany uczeń pracujący nad Timmym nie był świadomy tych technik, ponieważ nie zaczął rozdział 4 („Management of Energy Flow Reversal and Energy Stream Crossing Emergencies”) w podręczniku Clinical Reiki.

Pozbawiony jakiejkolwiek ludzkiej energii, jego ciało ogarnęła choroba i umarł w ramionach matki. Niestety, gdyby matka Timmy’ego została przeszkolona w zakresie awaryjnej wymiany energii (EER), mogłaby go uratować. Dochodzenie przeprowadzone przez władze lokalne wykazało, że ośrodek szkoleniowy Reiki nie spełniał wymogów bezpieczeństwa, ponieważ na miejscu nie było funkcjonalnego automatycznego urządzenia do dostarczania energii (AEDD).

Autor

Clay Jones

Clay Jones, MD jest pediatrą i stałym współpracownikiem bloga Science-Based Medicine. Dba przede wszystkim o zdrowe noworodki i dzieci hospitalizowane, a cały swój czas poświęca edukacji rezydentów pediatrycznych i studentów medycyny. Dr Jones po raz pierwszy uświadomił sobie i zainteresował się wkroczeniem pseudonauki do wybranego przez siebie zawodu, gdy dziesięć lat temu ukończył rezydenturę pediatryczną w Vanderbilt Children’s Hospital. Od tego czasu skupił swoje wysiłki na nauczaniu zastosowania krytycznego myślenia i naukowego sceptycyzmu w praktyce medycyny dziecięcej. Dr Jones nie ma żadnych konfliktów interesów do ujawnienia ani powiązań z przemysłem farmaceutycznym. Można go znaleźć na Twitterze jako @SBMPediatrics i jest współprowadzącym The Prism Podcast wraz z innym współpracownikiem SBM, Grantem Ritcheyem.

Trzy lata temu informowaliśmy, że Rada Edukacji Chiropraktyki (CCE) była głęboko uwikłana w gorący spór między różnymi frakcjami chiropraktyków dotyczący nowych standardów akredytacji dla kolegiów chiropraktyki. W czerwcowej aktualizacji tego posta z 2012 r. stwierdziliśmy, że CCE wciąż jest głęboko uwikłane w gorący spór między różnymi frakcjami chiropraktyki o nowe standardy akredytacji dla kolegiów chiropraktyki. Obecne wydarzenia wymagają jednak, abyśmy teraz donieśli, że CCE pozostaje głęboko uwikłane w gorący spór między różnymi frakcjami chiropraktyków o nowe standardy akredytacji dla kolegiów chiropraktyki. I do tego doszło:

Pozornie debata dotyczy tego, czy należy uczyć studentów chiropraktyki wykrywania i korygowania domniemanego podwichnięcia oraz zaangażowania CCE w to, by chiropraktyka pozostała praktyką wolną od leków i operacji. Jak już kilkakrotnie omawialiśmy w SBM, frakcja kręgarzy uważa się za lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, którzy są kompetentni do diagnozowania i leczenia pacjentów z różnymi chorobami i stanami, takimi jak cukrzyca i choroby sercowo-naczyniowe, różnymi metodami, takimi jak „Endokrynologia funkcjonalna”. Jest to w rzeczywistości stanowisko największego i najbardziej głównego nurtu stowarzyszeń branżowych chiropraktyki, American Chiropractic Association (ACA). (ACA aktywnie promuje zwrot kosztów kręgarzom za wymagane świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej zgodnie z ustawą o przystępnej cenie).

Na drugim końcu spektrum chiropraktyczni puryści (lub „prosterzy”) uważają, że kręgarze powinni ograniczyć się do wykrywania i korygowania (nieistniejącego) podwichnięcia chiropraktycznego. I są nieugięci, aby chiropraktyka pozostała „bez leków i operacji”.

Pomimo protestów przeciwnych, chiropraktyka wiara w podwichnięcie jest szeroko rozpowszechniona wśród kręgarzy w Ameryce Północnej i Australii. I o ile wiem, kręgarze, którzy wyrzekają się wiary w podwichnięcie, po prostu zmienili jego nazwę i zdefiniowali w terminach tak niejasnych, że nie mają one żadnego znaczenia. Ci, którzy chcą rozszerzyć chiropraktykę o szerszy zakres zabiegów, nie wykluczają podwichnięcia jako istotnej jednostki klinicznej. Po prostu podkręcili go, próbując ukryć jego brak naukowej opłacalności.

CCE w okresie próbnym

Rada Edukacji Chiropraktyki, która akredytuje wszystkie 15 amerykańskich kolegiów chiropraktyki, stała się zastępczym polem bitwy, na którym toczą się te potyczki. Zwykle kręgarzom udaje się pozostać na wiadomości grupowej w swojej publicznej osobie. Ten jednolity front ułatwia ich izolacja – ich szkoły działają poza głównym nurtem amerykańskiego systemu szkolnictwa wyższego, a ich praktyki generalnie działają poza głównym nurtem systemu opieki zdrowotnej. Nikt tak naprawdę nie wie, co zamierzają. Ale ponieważ CCE musi co trzy lata odnawiać uznanie jako agencja akredytacyjna przy amerykańskim Departamencie Edukacji (Edukacji), opinia publiczna może zajrzeć do środka.

Narodowy Komitet Doradczy ds. Jakości i Uczciwości Instytucjonalnej (NACIQI) przeprowadza proces uznawania edukacji. Jej personel sprawdza, czy oceniana agencja akredytacyjna spełnia standardy edukacyjne. Personel wydaje raport do NACIQI, który po wysłuchaniu publicznym wydaje rekomendację dla edukacji. Frakcja prostego chiropraktyka nieustannie wykorzystuje ponowne uznanie CCE przez edukację jako okazję do zwrócenia uwagi na odejście CCE (z punktu widzenia prostych) od tradycyjnej chiropraktyki w kierunku „medykalizacji” praktyki. Ponieważ, w opinii hetero, bardziej liberalny koniec spektrum chiropraktyki kontroluje CCE do własnych celów, CCE nie reprezentuje całego zawodu i szkół nauczających tradycyjnej filozofii chiropraktyki. Pogląd ten spotkał się z pewną sympatią ze strony co najmniej jednego członka NACIQI, który podczas przesłuchania w 2006 r. w sprawie dalszego uznania CCE powiedział:

[Część] z tego, a może większość, jest konsekwencją, przynajmniej tak to widzę, monopolistycznej kontroli zawodu, która doprowadziła do ustanowienia wirtualnego kartelu”.

To spowodowało, że dysydenci odtąd nazywali chiropraktykę „Kartelem”. Kiedy CCE ponownie wystąpiło o odnowienie uznania, w 2011 r. wytyczono linię frontu.

NACIQI otrzymało około 4000 listów na ten temat, z których tylko 30 było pozytywnych. Podczas przesłuchania w grudniu 2011 r., oprócz personelu i przedstawicieli CCE, zeznawało 25 innych osób reprezentujących szeroki zakres praktyk chiropraktycznych (np. ICA, ACA i Association of Chiropractic Colleges). Spośród nich 2 przedstawicieli opowiedziało się za CCE, a 23 przeciw.

Raport personelu też był niepochlebny. Wykryła ponad 40 niedociągnięć w obowiązujących standardach ponownego uznawania, co przyniosło CCE wątpliwe wyróżnienie, jako że znajduje się na najwyższym poziomie agencji akredytujących z naruszeniem standardów edukacyjnych. Według The Chronicle of Chiropractic („Źródło wiadomości o tradycyjnej, konserwatywnej chiropraktyce”):

Arthur J. Rothkopf, emerytowany prezydent Lafayette College i wiceprzewodniczący NACIQI, powiedział CCE: „Dobrze trafiłeś na braki”, zauważając, że problemy wymienione przez departament sugerują „niedbałość” w działaniach CCE jako akredytującego.

(Aby dać ci wyobrażenie o tym, skąd pochodzi The Chronicle, zawiera reklamę proszącą o wsparcie dla „Krajowego Centrum Informacji o Szczepionkach [Mis]”. Więc jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować dowodu, że kręgarze są przeciwni szczepieniom, oto twój cytat .)

NACIQI zaleciło przedłużenie o rok uznania CCE, aby mogli uporządkować swoje działania. Ponadto NACIQI nałożyło wymóg, aby CCE stało się bardziej reprezentatywne dla całego zawodu. To ucieszyło protestujących. Podczas gdy Podsekretarz Edukacji zgodził się z NACIQI we wszystkich innych punktach, powiedział, że Departament nie ma uprawnień do narzucania tego dodatkowego wymogu. CCE miało wydać pełny raport w ciągu jednego roku, w którym to czasie miałaby się odbyć kolejna ocena personelu i przesłuchanie. Podsekretarz stanu ostrzegł CCE, że dalsze przedłużenia są rzadkie i że może stracić akredytację, jeśli CCE się nie wyprostuje. Później kolejna rozprawa przed NACIQI została wyznaczona na 12-13 grudnia 2013 r. (To znaczy od dzisiaj).

Dysydenci okrążają swoją zdobycz

CCE w ten sposób osłabione w oczach prostych, zabrali się do pracy. Utworzyli własną koalicję organizacji o nazwie „Grupa Da Vinci”, ironicznie w świetle drobiazgowego badania anatomii Leonarda Da Vinci. Według jednego z członków, International Chiropractic Pediatrics Association (ICPA), grupa jest koalicją „co najmniej” 70 organizacji chiropraktycznych. Najbardziej solidnym z nich jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kręgarzy (ICA), oficjalne stowarzyszenie handlowe frakcji heteroseksualnej, które zapewniło fundusze na utworzenie Grupy i stało się naturalnym liderem organizacji, co doprowadziło do późniejszych rozczarowań, ponieważ my zobaczą.

Grupa rozsyła teraz petycję:

Aby mieć sens, reforma CCE musi obejmować między innymi następujące elementy:

1) Wykrywanie i redukcja podwichnięcia kręgów, wyrażone w sposób jednoznaczny, zarówno u pacjentów objawowych, jak i bezobjawowych, muszą być uwzględnione w Standardach CCE jako zasadniczy element programu nauczania prowadzącego do uzyskania stopnia doktora chiropraktyki.

2) W Standardach Chiropraktyka musi być zdefiniowana jako „bez leków i operacji”. [„Narkotyki” oznaczają leki OTC oraz leki na receptę.]

3) Reforma zarządzania CCE obejmująca: [krótko, reformy w wyborach i rozszerzenie zespołów terenowych, które przeprowadzają inspekcje szkół pod kątem CCE].

Zwróć uwagę na język „zarówno u pacjentów z objawami, jak i bez objawów”. Innymi słowy, Grupa domaga się, aby uczniowie byli uczeni „opieki konserwacyjnej”, czasami określanej jako „opieka zdrowotna”. Opiera się to na filozofii chiropraktyki, zgodnie z którą wszyscy pacjenci, w tym noworodki, przez całe życie cierpią na podwichnięcia. Jeśli nie zostaną zredukowane przez dostosowania (lub manipulacje, termin, którego używają zamiennie z dostosowaniem) te podwichnięcia zakłócają regulację układu nerwowego organizmu, powodując problemy zdrowotne, w tym choroby serca, zespół nagłej śmierci niemowląt, alergie, astmę – nazwij to. .

Podczas gdy Grupa Da Vinci nie chciała, aby CCE została zabita jako uznana agencja akredytacyjna, chciała włączyć podtrzymywanie życia jeszcze przez rok, podczas gdy Edukacja zdecydowała, czy wyłączyć wtyczkę na dobre. Członkowie Grupy Da Vinci argumentowaliby NACIQI, że jeśli CCE zostanie ponownie akredytowane, powinno to nastąpić tylko na kolejny rok, albo poprzez przedłużenie okresu próbnego, albo skrócenie czasu uznania. W tym czasie Grupa mogła wykorzystać wątły uścisk CCE na życie, aby wykorzystać swoją własną pozycję.

Dezercja do kartelu

Sprawy szły płynnie, gdy w listopadzie tego roku ICA wyłamała się z szeregu w wyniku oferty podczas listopadowego spotkania kolejnej grupy chiropraktyków, The Summit. Szczyt najwyraźniej składa się z pewnych grup (CCE, ACA itp.), które dysydenci nazywają kartelem, ale ICA jest również członkiem. (Inne zawody mają podgrupy oparte na specjalizacji, np. Amerykańska Akademia Pediatrii, Sekcja Prawa Antymonopolowego Amerykańskiego Stowarzyszenia Adwokackiego. Chiropraktyka najwyraźniej grupuje się według frakcji.)

Na tym spotkaniu Szczyt zdecydował, że poprze dalsze uznanie CCE i wydał oświadczenie, w którym wyraził taką opinię. W tym, co wydaje się być próbą uspokojenia lub przynajmniej wyciszenia dysydentów, w oświadczeniu stwierdzono:

Po wielu grupach fokusowych przekazano następujący język marketingowy: Szczyt uznaje koncepcje zdrowia i dobrego samopoczucia kręgosłupa za wiarygodne komunikaty marketingowe i zachęcamy do dalszych wysiłków w celu udoskonalenia i przetestowania takich działań.

Co jest interesujące do powiedzenia w środku dokumentu wyjaśniającego stanowisko grupy w sprawie zarządzania chiropraktycznym systemem edukacyjnym. Być może nieumyślnie ujawnia coś na temat przedmiotu edukacji chiropraktyki.

Dotyczy zarzutów, że CCE i inne organizacje chiropraktyczne podchodzą do narkotyków niepewnie:

żadna organizacja chiropraktyczna na Szczycie nie promuje włączenia praw do leków na receptę, a wszystkie organizacje chiropraktyczne na Szczycie wspierają podejście do opieki zdrowotnej bez leków.

Więc teraz mamy kolejny poddział chiropraktyki. Podfrakcja mieszaczy, DC jako grupa PCP, chce przywileju przepisywania leków, chociaż generalnie nie są to leki, o których zażycie na pacjentach kiedykolwiek pomyślałby lekarz. Odnieśli pewien sukces w Nowym Meksyku, ale zostali odrzuceni w Kolorado. A teraz zostały odrzucone przez Szczyt, chociaż być może „wiele grup fokusowych” mogłoby zmienić zdanie Szczytu, gdyby leki na receptę stały się „wiarygodnym przesłaniem marketingowym”.

CCE, przed wszystkimi innymi członkami Szczytu na spotkaniu, zaoferowało udział w dyskusjach w dobrej wierze w odpowiedzi na obawy ICA (jak również niektórych innych członków Szczytu) https://produktopinie.top/ dotyczące zarządzania CCE.